Wrocław jest miastem o bardzo starej oraz bogatej historii. Na przestrzeni wieków znajdował się w granicach różnych państw, by wreszcie, razem z zakończeniem II wojny światowej, zostać polskim miastem.

Jest to bardzo popularna metropolia turystyczna, odwiedzana również przez zagranicznych gości.

Co warto zwiedzić w stolicy Dolnego Śląska? Początek XX wieku był momentem powstania kilku ciekawych budowli modernistycznych w mieście. Wówczas zbudowano Most Grunwaldzki, Dom Handlowy Renoma czy gmach sądu na Podwalu. Miłośnicy secesyjnych budowli również będą mieli co podziwiać we Wrocławiu, przykłady budowli tego stylu możemy znaleźć na ulicy Kiełbaśniczej czy Rzeźniczej. Wrocław to także interesujące kościoły, powstałe w czasie Średniowiecza.

Będą to przeważnie ceglane budynki utrzymane w Gotyckiej formie.

Podróżni lubiący długie, nastrojowe spacery, musza odwiedzić Ostrów Tumski, najstarszą pozostałą część miasta. Lecz Wrocław to nie tylko zabytki urbanistyczne, także osoby pragnące się wspaniale bawić znajdą tam interesujące atrakcje. W usytuowanym blisko Runku Pasażu Niepolda, można znaleźć liczne bary a także dyskoteki, rozmieszczone jeden przy drugim.

Także sam Rynek zajmuje wiele punktów gastronomicznych, lecz ceny tam będą nieco wygórowane. Na każdym etapie Starego Miasta podróżni spotkają interesujące restauracje, proponujące smakowite potrawy. Stary ratusz wrocławski jest z kolei siedzibą najstarszej jadłodajni w tej części Europy - Piwnicy Świdnickiej.

Rodziny przybywające z dziećmi powinny wybrać się do lokalnego ZOO.

Dzięki inwestycjom sprzed paru lat, miejsce to jest obecnie niezwykle nowoczesne, można obserwować tam całkiem dużo różnych gatunków zwierząt. Zabawa na cały dzień gwarantowana, na terenie ogrodu można spożyć również posiłek. Wrocław jest zapewne jednym z najmodniejszych miejsc turystycznych w kraju. Każdego roku odwiedzany jest przez tysiące turystów z kraju i reszty Europy. Nic w tym dziwnego, w końcu ma on do zaproponowania odwiedzającym pełno interesujących atrakcji..