Owoce acai rosną wyłącznie w puszczach Amazonii. Ich działanie prozdrowotne oraz odchudzające znane są ludziom na całym globie. Oczywiście transport tych małych owoców do naszego kraju nie jest możliwe, dlatego skutecznie zastępuje się je tabletkami na bazie jagód, bądź ich sokiem. Jakie zalety posiada?Prace Badawcze dotyczące soku z owoców acai dowiodły i potwierdziły mnóstwo właściwości tego owocu. Głównie odnoszą się one profilaktyki wielu chorób, ale i działanie pomocnicze w ich leczeniu.

Rzecz jasna najbardziej słyną ze wspomagania redukcji tkanki tłuszczowej.

Sok z jagód zawiera 12 polifenoli, które odpowiedzialne są między innymi za funkcjonowanie układu krwionośnego człowieka. W takim razie pozwalają uniknąć zawału serca, choroby wieńcowej, miażdżycy. Antyoksydanty, które też odszukać można w acai opóźniają przebieg starzenia i walczą z wolnymi rodnikami. Znajduje się tam więcej, niż w uważanych za przodownika winogronach. W jagodach sklasyfikowano 29 kwasów nienasyconych, łącznie z Omega 6 i Omega 9 – pozwalają one redukować gorszy cholesterol. Dla czynnych fizycznie jagody również mają znaczenie. Zawierają bowiem ogrom aminokwasów – wpływają na jakość i siłę mięśni. Białko wpływa przy tym na jakość skóry, włosów i paznokci.

Nadto sok podnosi energię.

Składniki jagód acai mają też wpływ na minimalizowanie ryzyka uaktywnienia chorób nowotworowych, choroby Alzheimera, osteoporozy i wielu innych chorób.

Zalet jagód jest sporo.

Wypada wprowadzić do dotychczasowej diety te dobroczynne przysmaki, w każdej postaci, by cieszyć się nie tylko zdrowiem, siłą, sprawnością ale i nienaganną sylwetką.

Indianie z Ameryki Południowej stosują jagody od stuleci i chwalą się długim życiem, krzepą i młodym wyglądem..


Więcej informacji w tym artykule:: masse musculaire tableau