W Polsce funkcjonuje parę rodzajów biur, u których zamówić można projekty domów. Są to biura architektoniczne, albo funkcjonujący samodzielnie fachowcy. Bez względu na to, na jaką opcję się zdecydujemy, warto wybierać w taki sposób, abyśmy otrzymali w pełni profesjonalną usługę od przygotowanych osób. Ogrom jest przykładów na to, jak różne osoby mając nadzieję na oszczędność wybrali ofertę niedoświadczonych ludzi, którzy dopiero uczyli się projektowania. Mieli takim sposobem niedużą cenę projektu, jaka jednakże nie szła w parze z jakością. Zatem wyszukiwanie najtańszych cen może często  owocować brakiem zadowolenia i utratą tych, również całkiem niewielkich sum.

Godne  zaufania są zwykle biura projektowe, także te, w których pracuje  minimalna liczba ludzi, zamiast wolnych  strzelców.

Ci ostatni mają najczęściej zdecydowanie mniejszy wachlarz usług od biur projektowych. Biura proponują zazwyczaj dodatkowe opcje oraz przydatne  usługi, niektóre łączą jednocześnie usługi projektowania z budową, oferując  ukończenie zaprojektowanego przez siebie domu w zasadzie do końca, zapewniając gwarancję na staranne podejście do pracy. Nim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z usług jednego biura, na początku korzystnie jest pójść tam na rozmowę i przedstawić swoje oczekiwania co do zamówionej pracy. Przez to obie strony posiadają wiedzę na temat wzajemnych potrzeb, prawdopodobne jest także bardziej zadowalające stworzenie oferty. Podczas rozmowy z projektantami wychodzi też, czy rozmawiamy z doświadczonym fachowcem, który rzeczywiście zna się na wykonywanej pracy, czy da się zauważyć zaangażowanie. Zdarza się, że człowiek, który w czasie pierwszego telefonicznego kontaktu prezentował się jak godny zaufania, w bezpośrednim kontakcie zaczyna budzić już nasze wątpliwości. W takiej sytuacji  korzystniej jest jednak zrezygnować. Funkcjonuje mnóstwo przedsiębiorstw tworzących projekty domów i na pewno po jakimś czasie uda się znaleźć taką, z której usług będziemy zupełnie zadowoleni. Uważajmy tylko podczas podpisywania umów – zawsze powinno się starannie poznać każdy z podpunktów..