W obecnych czasach możemy mówić w naszym kraju o zaczynającej się modzie na prawidłowy tryb prowadzenia się. W parkach, dróżkach i na wałach przeciwpowodziowych możemy spotkać rosnącą grupę ludzi biegających. Zwiększa się ilość sklepów oferujących produkty dla osób chcących zainwestować w dietę. Dieta i zrzucanie wagi to kwestie, o których coraz chętniej się dyskutuje, i do których realizacji dąży rosnąca liczba ludzi. Zwiększa się ilość osób uprawiających aktywnie sport a siłownie, pływalnie i kluby fitness przechodzą okres osaczenia.

Żeby pozbyć się kilogramów i polepszenia swojego wyglądu oprócz ćwiczeń na siłowni, zazwyczaj udajemy się również po różnego rodzaju suplementy wspomagające spalanie brzucha.

Zdrowy tryb życia polegający na odpowiednim jedzeniu i aktywności sportowej to nie jedyne oznaki omawianego nurtu. Oprócz zapełniających się siłowni, i parków, również markety z odzieżą sportową osiągają rekordowe utargi. Kupowane są {różnorakiego|wszelkiego{ sortu buty, odzież, czy akcesoria przydatne do uprawiania ulubionego przez nas rodzaju sportu. Z półek nikną krokomierze, bidony oraz odzież termoaktywna. Ogrom pobrań odnotowała znana aplikacja na telefon komórkowy o nazwie Endommondo. Warto wspomnieć także o wzrastającym wzięciu na usługi instruktorów indywidualnych, którzy pomagają w ułożeniu racjonalnej diety i koncepcji treningowej personalnie przypisanych do wymagań każdego z nas. Nieprzypadkowo wielką karierę w obecnych czasach osiągnęły znane z sieci Anna Lewandowska i Ewa Chodakowska, które dzielą się z obcymi osobami własnymi metodami ćwiczeniowymi i sposobami na prawidłowe odżywianie. Trafiły one na czas, w którym da się dostrzec zwiększające się zainteresowanie ludzi własnym wyglądem i tym co jedzą. Jest to mechanizm widoczny od kilku lat i wzrastający z roku na rok.

Dzięki temu w przyszłości obywatele naszego państwa powinni mniej narzekać na stan organizmu. Jeżeli ten trend się nie załamie to za niewiele lat możemy zaliczać się do jednych z najzdrowszych społeczeństw na Ziemi..