O urządzenie, którym to jest komputer przenośny trzeba dbać a wtenczas ma okazję nam służyć dłużej.

W tym przypadku nie chodzi jedynie o ochronę przed uderzeniem, upadkiem, jednak też o jego czystość. To niejako zaświadcza o użytkowniku takiego peceta. To co jest tu oczywiste to fakt, że w największym stopniu są w tym wypadku eksploatowane klawisze do laptopa, a zatem ogólnie pełna klawiatura. Należałoby tu od czasu do czasu poświęcić parę chwil na wyczyszczenie wszelkich klawiszy. Wydaje się to dość prostym zadaniem, ale jednakże warto tu skorzystać z paru rad. Wiadomym jest, że do tego celu trzeba się posłużyć jakimkolwiek płynem. Wodę się raczej odradza, po za tym należy pamiętać o tym, by takiej klawiatury nie zalać.

W tym celu najprawidłowiej posłużyć się małym pędzelkiem.

Ma prawo to być pędzelek z farbek, lub nawet jakiś z kosmetyczki, lecz naturalnie uprzednio oczyszczony. Włosie takiego pędzelka wypada nasączyć oraz najlepiej w tym celu posłużyć się stereotypowym zmywaczem do paznokci na bazie acetonu.

Takie klawisze do notebooka mogą się poplamić od palców, nawet jeśli utrzymuje się higienę dłoni, a poza tym będą się kurzyć, jeśli na przykład nie przykryjemy ich tkaniną czy folią. Wówczas to należy skorzystać z suchej, bądź też odrobinę wilgotnej ściereczki, ażeby wyeliminować zabrudzenia, kurz w szczególności. Później wspomnianym nasączonym pędzelkiem oczyszczamy każdy klawisz i wszystkie pozostałe zakątki. Po tym należałoby jeszcze czystą, suchą szmatką wypolerować każdy klawisz. Pędzelek jest tu o tyle przydatny, że wolno nim dotrzeć do miejsc, gdzie ściereczką nie damy rady. Aceton oraz polerka sprawią, że klawiatura będzie czyściutka, zdobędziemy przy tym połysk, wyrazistość klawiszy oraz będzie ona wyglądać jak prekursorska. .
Źródło: lastik klavyeyetus.web.tr

<< Poprzedni