Pierwsze przygotowania do uroczystości ślubnej z reguły rozpoczynamy na dwanaście miesięcy przed rozpoczęciem uroczystości. Rzecz jasna ten czas wypełniamy niemałą ilością przygotowań, dokonujemy rezerwacji sali, załatwiamy konieczne dokumenty, przygotowujemy weselne ubrania, zapraszamy gości. Bardzo często jednak nie pamiętamy o drobiazgach.

A te drobiazgi mają bardzo wielkie znaczenie. Muzyka weselna. Niesamowicie często nasz wybór jest ograniczony do decyzji, czy na naszym weselu ma grać zespół na wesele, czy muzyka na wesele powinna być mechaniczna, a zabawą ma kierować DJ.

Jeżeli sami zdecydujemy, decydując się na najlepszy zespół lub DJ-a, kierujemy się przede wszystkim kosztem.

Błąd. Jeśli zależy nam na tym, by goście weselni wyśmienicie się bawili, przywiążmy uwagę na to, jak wybrany przez nas zespół lub DJ gra weselną muzykę, w jaki sposób podchodzi do gości. W jaki sposób nawiązuje kontakt z gośćmi weselnymi. Warto posłuchać choć sześciu przebojów zespołu i decydować się na dany zespół wyłącznie w przypadku, jeśli mamy pewność, że naszym gościom się spodoba, jeżeli wiemy, że zabawa weselna będzie idealna.
Jedzenie dla gości. Menu bardzo często wybieramy podobnie jak decydujemy się na zespół muzyczny. Ma być akceptowalne i niedrogo. Nie trzeba tak robić. Dużo lepiej zaplanować menu w szczegółach, w wielu przypadkach warto wręcz zasugerować kuchni przygotowanie czegoś, czego w menu wybranej restauracji nie ma. Na naszą prośbę ugotują wspaniałe jedzenie, jakie zaproszeni przez nas goście bardziej docenią, niż dania bardzo klasyczne i od lat popularne. Video z imprezy ślubnej i weselnej. Profesjonalny film ma niezwykle duże znaczenie.

Oczywiście, w obecnych czasach każdy gość weselny ma szansę go nagrywać, choćby smartfonem. Powinniśmy wiedzieć, że jeżeli chcemy, by film został prezentem na całe małżeńskie, powinien nagrywać go fachowiec. Zatrudnienie profesjonalisty, który zajmie się nagrywaniem filmu z ślubu i wesela to niezwykle istotna sprawa. Zdjęcia. Fotograf na ślub to fachowiec, jaki nie tylko zrobi dobre zdjęcia, ale i doskonale je zmieni, następnie ze zrobionych zdjęć doskonały album. To jak najbardziej przykłady niesamowicie drobnych rzeczy, jakie przed uroczystością weselną, trzeba przygotować idealnie. Jeśli się postaramy i świetnie przygotujemy ślub, w sprawach istotnychjak również w takich drobiazgach, możemy mieć pewność, że oczywiście impreza będzie niesamowicie doskonała..